Tužilaštvo predložilo mjeru pritvora zbog počinjenog krivičnog djela neovlaštena proizvodnja i promet opojnih droga
Okružno javno tužilaštvo Banja Luka dana 24.03.2026.godine, uputilo je sudiji za prethodni postupak Okružnog suda u Banja Luci, prijedlog za određivanje mjere pritvora protiv osumnjičenog N.M. rođen 1985.godine iz Banja Luke, zbog postojanja osnovane sumnje da je počinio krivično djelo Neovlaštena proizvodnja i promet opojnih droga iz člana 207.stav 3. u vezi sa stavom 2.i 1. KZ RS.
Tužilac je uputio prijedlog za određivanje mjere pritvora zbog postojanja naročitih okolnosti koje ukazuju da će osumnjičeni ometati krivični postupak uticajem na svjedoke, te zbog postojanja naročitih okolnosti koje opravdavaju bojazan da će osumnjičeni ponoviti krivično djelo shodno odredbi člana 197. stav 1. tačka b. i v. Zakona o krivičnom postupku Republike Srpske.
Nakon ispitivanja osumnjičenog B.K. rođen 1985. godine iz Banja Luke, zbog počinjenog krivičnog djela Neovlaštena proizvodnja i promet opojnih droga iz člana 207. stav 3. u vezi sa stavom 2. i 1. KZ RS, tužilac je uputio prijedlog Okružnom sudu Banja Luka za određivanjem mjera zabrane (zabranu putovanja uz privremeno oduzimanje putnih isprava kao i naredba da se povremeno javlja državnom organu).
Osumnjičeno lice N.M je dana 22.03.2026.godine, u Banja Luci, od njemu poznatog lica neovlašteno radi prodaje nabavio, a potom zajedno sa osumnjičenim B.K. držao radi prodaje i prenosio opojnu drogu kokain.
O prijedlogu za određivanje mjere pritvora i mjerama zabrane odlučiće sudija za prethodni postupak Okružnog suda u Banja Luci.
„Ovom objavom ne prejudicira se ishod krivičnog postupka i ne narušava princip presumpcije nevinosti. Svako se smatra nevinim dok se pravosnažnom presudom ne utvrdi njegova krivica (član 3. stav 1. ZKP RS)“

